progress_icon

Data założenia postępowania: 2024-10-29

Gmina Olsztynek

Ratusz 1

11-015 Olsztynek

NIP: 7393756269

Osoba kontaktowa:

Aneta Orzechowska

tel: 895195461

e-mail: zp2@olsztynek.pl

Modernizacja części budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku

POSTĘPOWANIE NR Z50/33943

Tryb postępowania: Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy: IOS.271.1.20.2024

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja części budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku”.

2.Inwestycja pn. „Modernizacja części budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku” jest przewidziana do dofinansowania z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zwanego dalej „Programem”, zgodnie ze wstępną promesą Edycja8/2023/6855/PolskiLad oraz Uchwałą Nr 84/2021 Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2021 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (wraz ze zmianami).

3. Gmina Olsztynek planuje realizację zadania w systemie zaprojektuj i wybuduj.

4. Zadanie polegać będzie na wykonaniu robót budowlanych związanych z modernizacją „starej części” budynku szkoły, wpisanego do ewidencji zabytków. Obecnie budynek jest użytkowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku oraz Samorządową Szkołę Muzyczną I Stopnia w Dywitach w Powiecie Olsztyńskim Filia w Olsztynku.

5. Inwestycja polegać będzie na:

1) wymianie okien sali gimnastyczno-widowiskowo-koncertowej;

2) wymianie okien w korytarzu przed salą gimnastyczno-widowiskowo-koncertową (łączniku);

3) wymianie posadzek i remoncie korytarza przed salą gimnastyczno-widowiskowo-koncertową (łączniku);

4)wymianie pokrycia dachowego na sali gimnastyczno-widowiskowo-koncertowej oraz na budynku łącznika – dachówka ceramiczna;

5) remoncie sanitariatów – przy sali gimnastyczno-widowiskowo-koncertowej;

6) kontynuacji dostosowania budynku do przepisów ppoż. poprzez montaż instalacji oświetlenia awaryjnego na korytarzach oraz w pomieszczeniach piwnicy, parteru, pierwszego, drugiego i trzeciego piętra budynku.

6. Ponadto planowane jest wykonanie nowego pokrycia dachowego nad halą sportową znajdującą się w „nowej części” budynku, jej zapleczem sanitarnym oraz trybunami (wraz z wymianą rynien i rur spustowych). Części budynku objęte inwestycją są w złym stanie technicznym i wymagają pilnego remontu, który zapobiegnie pogłębianiu dalszej degradacji obiektu. Planowane prace w znacznym stopniu przyczyną się do poprawy warunków edukacji dzieci oraz pracy kadry pedagogicznej. Sala gimnastyczno-widowiskowo- koncertowa jest wykorzystywana przez społeczność lokalną do organizacji wydarzeń kulturalnych. Jej remont poprawi jej walory użytkowe, zarówno w ramach realizacji zadań edukacjach, jak również ogólnokulturalnych i społecznych. Hala sportowa, która jest jedynym tego typu obiektem w Gminie Olsztynek, służy zarówno dzieciom uczęszczającym do przedmiotowej szkoły, jak również społeczności lokalnej. Odbywają się w niej liczne turnieje sportowe i widowiska kulturalne. Remont dachu hali jest niezbędny w celu utrzymania budynku w należytym stanie technicznym i utrzymania jej użyteczności.

7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zamieszczono w Programie Funkcjonalno Użytkowym (dalej: PF-U) stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) opracowany przez Zamawiającego zgodnie z art. 103 ust. 2 ustawy Pzp oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2021 r. poz. 2454). PF-U stanowi załącznik nr z do SWZ.

8. Zadanie dzieli się na dwa etapy:

1)Etap I – opracowanie Dokumentacji Projektowej, stanowiącej zbiór dokumentów i informacji dotyczących planowanych prac budowlanych, na który składać się będą w szczególności:

a) Projekt zagospodarowania terenu – 6 egzemplarzy (4 egz. w wersji papierowej, 2 egz. w wersji elektronicznej – jeden w pliku o rozszerzeniu *.pdf, drugi w pliku o rozszerzeniu *.dwg/dxf, oba pliki na płycie CD).

b) Projekt architektoniczno - budowlany - 6 egzemplarzy (4 egz. w wersji papierowej, 2 egz. w wersji elektronicznej– jeden w pliku o rozszerzeniu *.pdf, drugi w pliku o rozszerzeniu *.dwg/dxf, oba pliki na płycie CD).

c) Projekt techniczny / wykonawczy - 5 egzemplarzy (3 egz. w wersji papierowej, 2 egz. w wersji elektronicznej – jeden w pliku o rozszerzeniu *.pdf, drugi w pliku o rozszerzeniu *.dwg/dxf, oba pliki na płycie CD).

d) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dalej: STWIOR)– 2 egz. (1 egz. w wersji papierowej, 1 egz. w wersji elektronicznej w pliku o rozszerzeniu *.pdf, oba pliki na płycie CD),

e) Przedmiar robót – 3 egz. (1 egz. w wersji papierowej, 2 egz. w wersji elektronicznej , w tym jeden egzemplarz w pliku o rozszerzeniu *.pdf oraz w pliku o rozszerzeniu *.kst, oba pliki na płycie CD),

f) Kosztorys inwestorski - 3 egz. (1 egz. w wersji papierowej, 2 egz. w wersji elektronicznej , w tym jeden egzemplarz w pliku o rozszerzeniu *.pdf oraz w pliku o rozszerzeniu *.kst, oba pliki na płycie CD),

g) Informacja Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (dalej: BIOZ) – 2 egz. (1 egz. w wersji papierowej, 1 egz.
w wersji elektronicznej w pliku o rozszerzeniu *.pdf, na płycie CD),

h) Pozwolenie na budowę oraz wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, decyzje, opinie oraz inne dokumenty, jakie okażą się niezbędne w celu właściwej realizacji przedmiotu zamówienia w tym uzgodnienia wykonania prac lub pozwolenia na realizację robót budowlanych od Warmińsko - Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków jeśli okażą się niezbędne;

i) Oświadczenie o przekazaniu Zamawiającemu praw autorskich osobistych i pokrewnych.

2) Etap II – wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej Dokumentacji Projektowej i wykonawczej wraz z zapewnieniem nadzoru autorskiego nad robotami budowlanymi realizowanymi zgodnie z opracowaną Dokumentacją Projektową.

9. Wykonawca dokona wszelkich uzgodnień z Warmińsko-Mazurskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, a także uzyska wszelkie uzgodnienia, pozwolenia i decyzje od Konserwatora Zabytków, jeżeli takowe będą wymagane.
W takim przypadku koszty opracowania niezbędnej dokumentacji oraz prowadzenia ewentualnego nadzoru konserwatorskiego lub archeologicznego przez uprawnioną osobę ponosi Wykonawca.

10. Wykonawca jest odpowiedzialny za zgodność procesu wykonywania opracowań projektowych z wymaganiami określonymi w PPU – załącznik Nr 2 do SWZ oraz poleceniami Zamawiającego. Wykonawca jest odpowiedzialny za zorganizowanie procesu wykonywania opracowań projektowych, w taki sposób, aby założone cele projektu zostały osiągnięte zgodnie z PPU i niniejszą SWZ.

11. Zamawiający i Wykonawca wybrany w postępowaniu o udzielenie zamówienia obowiązani są współdziałać przy wykonaniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.

12. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, opisywane w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Dotyczy to również sytuacji, gdy przedmiot zamówienia opisano w przez wskazanie marki, znaku towarowego, producenta patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Zamawiający dopuszcza, w tym zakresie możliwość zaproponowania rozwiązania równoważnego, tj.: spełniającego co najmniej parametry wynikające z opisu zawartego w specyfikacji lub lepsze oraz gwarantującego zgodność współdziałania z pozostałymi elementami składającymi się na opis przedmiotu zamówienia. Równoważne rozwiązanie techniczne, to rozwiązanie o identycznych lub wyższych parametrach:

-wydajnościowych, funkcjonalnych;

-jakościowych, np. posiadane certyfikaty;

-gwarancyjnych – warunki gwarancji nie mniejsze niż podane w SWZ.





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz





Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...